יום שבת, 14 בינואר 2012

איציק האוהד בישל לחבר'ה תקציב

ביום חמישי אושר תקציב העירייה לשנת 2012, לאחר דיון אלים ורווי שנאה ואיומים כלפי חברי מועצה ועיתונאים, שבסופו הצביעה סיעת מרץ נגד התקציב והצטרפה אליי בשעה טובה לאופוזיציה.


בגדול, הטייס האוטומטי ממשיך בשלו... תקציב החינוך מתעדכן לפי מספר הילדים והקצבות משרד החינוך. כנ"ל ברווחה. בכסף שנשאר ממשיכים לתקצב את שאר פעילויות העירייה השוטפות, בשינויים קומטיים כאלה ואחרים. פה ושם התאמות מינוריות במצבת כוח האדם. אם כי בשביל לתת שירות ראוי לתושבים, מדובר בצעד ראשון ולא יותר. מחלקת ההנדסה עדיין צריכה עובדים, בעיקר בכל הקשר באכיפה על הבנייה. איציק מנפנף במילה התייעלות בקשר לתקציב, אבל כשרואים למשל תוספת של 2.5 מיליון בהוצאות על פינוי אשפה, כשהעירייה ממשיכה להעסיק באותה מחלקה 10 עובדים משלה, נראה שמדובר בלא יותר מסיסמה שנועדה להשתיק את מי שירגיש נפגע מהשירות והתפקוד של חלק מאגפי העירייה.


שינוי אחד כן יש בתקציב - מסתבר, שארבע מיליון ש"ח לא מספיקים לקבוצת הכדורגל וההקצבה לקבוצה קפצה לכ- 5.5 מיליון ש"ח, ויחד עם הכדורסל כמעט 9 מיליון ש"ח מוזרמים לקבוצות הייצוגיות של העיר. תוך שנתיים ההקצבה של העירייה לקבוצת הכדורגל כמעט ושילשה את עצמה. גם הבנות בכדורסל נהנות מכך (ואפילו עשויות להנות עוד יותר, כי לפי הקריטריונים הם אמורות לקבל כמחצית מהכסף, שהם מעל ל- 4 מיליון ש"ח ולהשאיר את הבנים עם 4 וקצת מיליון). אבל הכסף, גם ברמת השרון, לא גדל על העצים ואיציק החליט שהכסף הנוסף לכדורגל יבוא בעיקר מתקציב אגודת הספורט, שתקציבה נחתך ב- 2.25 מיליון ש"ח. זהה כמעט אחד לאחד לעלייה בתקציב הכדורגל.


במילים אחרות - פחות כסף לילדים, עוד כסף לקנות זרים ושאר שחקנים לא רמת שרונים. האם בשביל זה תושבי רמת השרון משלמים ארנונה? האם זה סדר העדיפויות הנכון? ברור שלא! אבל כשהאוהד מספר אחד של הקבוצה הוא ראש העיר - ככה התקציב נראה.


ההד הציבורי שהרמתי בשבוע שעבר בעניין, הביא את איציק להביא תגבורת לישיבה בדמותם של חלק מנושאי התפקידים בקבוצה ואוהדיה. הישיבה, שהתנהלה באגף החינוך, בחדר ישיבות קטן ודחוס, לוותה כל הזמן בקריאות, קללות ואיומים. איציק ראה ושמע הכל. חייך לא פעם. אי אפשר היה לפספס עד כמה הוא נהנה מהאווירה שהייתה. אורי לוין מהירוקים לא היה מוכן להשלים עם זה ועזב די מהר. שרון יונתן, מקול ברמה, התפרץ לאחר כשעתיים של ישיבה לאחר אין סוף גידופים בעברו, על כך שהעיז לכתוב על ההתנגדות לתוספת התקציב לקבוצה. בשלב מסויים, איציק אף שאל אותי בלחש: "איך אתה עומד בזה???". האמת? זה לא היה בכלל קשה. כשאתה מאמין במה שאתה נלחם עליו, כמעט שום לחץ לא יכול לשבור אותך.


הצבעתי נגד התקציב השוטף.


הצבעתי נגד, כי גם השנה החינוך היסודי בעיר לא ייקבל את הקדימות והעדיפות שמגיעים לו, כשהתוצאה תמשיך להיות במאות ילדים שמגיעים לכיתות המא"ה בתיכונים. הנתונים לא משקרים - רמת השרון נמצאת במקום השלישי בשרון בזכאים לבגרות ובהשקעה הכספית פר תלמיד.


הצבעתי נגד, כי גם השנה היול"א ברמת השרון והחוגים באגודת הספורט ימשיכו להיות יקרים מדי. לעיתים במאות שקלים לחודש יותר משכנותינו בשרון.


הצבעתי נגד, כי לא אתן את ידי לחיסול ענפי ספורט מובילים שמוסיפים כבוד לעיר, דוגמת הכדוריד, הכדורסל והאתלטיקה, אשר מושכים מאות ילדים להתאמן בהם מדי שבוע, שצריכים עכשיו לקצץ 30% מתקציבם.


הצבעתי נגד, כי אני לא מסכים ולא מקבל את הדרך והסגנון שבה מוביל רוכברגר את העיר. ברחוב אני מקבל אין סוף פידבקים תומכים ומהשבוע לא אהיה לבד גם בישיבות המועצה.


שנה טובה.

תגובה 1:

  1. מתרחקים עוד יותר מחינוך איכותי ואמיתי, שלא מאמין רק בציונים, אלא גם בדרך!

    השבמחק