יום שבת, 9 ביוני 2012

הצעה לסדר הקוראת לעירייה לתת גיבוי למנהל בית הספר קריית יערים, מר אילן גרוסמן

לאור התמיכה העצומה מההורים והמורים לה זוכה אילן גרוסמן, המנהל המתפטר של בית הספר קריית יערים, והגיבוי המוחלט שקיבל גרוסמן ממשרד החינוך ("מנהל בית הספר פעל במסירות למען תלמידיו ועשה רבות לנוכח האתגרים שעמדו מולו."), הגשתי יחד עם עידן למדן הצעה לסדר לישיבת המועצה מחר (10.6.2012) בשבע וחצי, לפיה העירייה קוראת לגרוסמן למשוך את מכתב התפטרותו ונותנת לו גיבוי מוחלט להמשיך לנהל את בית הספר, בנוסח הבא:

לכבוד

מר יצחק רוכברגר

ראש עיריית רמת-השרון

במייל.הנדון: הצעת לסדר השארת מנהל בי"ס קרית יערים בתפקידוביום 30.5.2012 התפטר מר אילן גרוסמן מתפקידו כמנהל בית הספר קריית יערים, זאת לאחר שנה בלבד בה כיהן כמנהל בית הספר. כידוע מר גרוסמן הינו המנהל השלישי של בית הספר קריית יערים בארבע השנים האחרונות.

להלן שני קטעים ממכתב ההתפטרות של מר גרוסמן (ההדגשות לא במקור):

"לצערי, העשייה המאתגרת מתחילת השנה לוותה כל העת בתמיכה גדולה אך גם בהכפשות, השמצות ואיומים כלפי וכלפי הצוות מצד מספר הורים. התנהגות זו נוהלה כמסע מתוכנן היטב הגיעה לשיא וכללה גם מסע לחצים שקרי מול משרד החינוך והעירייה שמטרתו היחידה היתה לפגוע בי ובצוות המורות. כפי שזה נראה, אותם גורמים סבורים כי כשמנהל או מורה מעירים או מענישים על אלימות או כשמורה נותנת ציון שאינו "גבוה" מספיק הדבר מהווה ביקורת ואיום על תפקודם כהורים. למרות שלא הגבתי למסע ההכפשות וקראתי לחברי קבוצת ההורים האנונימיים להיפגש עימי ביחידות או כקבוצה, לצערי בחרו אלה להתעלם ולא חדלו ממטרתם עד לרגע זה, הן בגלוי והן מאחורי הקלעים, להביא לסיום תפקידי."

"בזמן שעשייה חינוכית חיובית וחשובה קורמת עור וגידים, ולא נעלמת מעיני רבים מהורי ותלמידי בית הספר ראיתי איך באופן אישי, אני נגרר יותר ויותר בלית ברירה לעיסוקים שאינם כלל מן העניין החינוכי אשר לשמו הגעתי, ובמיוחד כאשר העירייה עומדת מן הצד וללא גיבוי שלה מנהל בית ספר אינו יכול לתפקד."

אין ספק מה חושב הרוב המכריע של ההורים לילדי בית הספר בדבר תפקודו של מר גרוסמן - 11 מתוך 16 חברי הנהגת בית הספר (כ- 70%) פרסמו הודעה ולפיה הם מביעים צער עמוק בגין ההתפטרות ומתארים מסכת השמצות, ונביא שני ציטוטים:

אנו סבורים כי הרוב המכריע של הורי בית הספר - ואף הורים הנמנים על מתנגדיו של אילן - מודעים היטב להיקף העשייה שהוא הביא עימו בכל התחומים ולדרך המקצועית שבה ניהל את ביה"ס ואת צוות המורים.

אין זה סוד כי בשלושת החודשים האחרונים נוהל מסע הסתה פרוע, אגרסיבי, קולני ומכוער נגד אילן. חלק מהמתנגדים לאילן פעלו בדרכים לא ראויות ומבזות (מיילים אנונימיים בתפוצה רחבה ביותר הכוללת, בין היתר, את הדרג המקצועי באגף החינוך בעירייה ובמשרד החינוך, פגישות חשאיות עם ראש העיר ואנשי אגף החינוך ועוד) וכל זאת במקום לפעול ולנהוג בצורה המקובלת והנהוגה במקומותינו, כפי שעשו הורים אחרים שביקשו להביע דעתם או להעלות נושא כלשהו לבירור או דיון אצל אילן."

בנוסף 248 חתימות הורים נאספו בעצומה הקוראת להשארת מר גרוסמן בתפקידו כמנהל בית הספר.


גם עמדת משרד החינוך בעניין ברורה וחד משמעית: "משרד החינוך בדק את עבודתו הניהולית והפדגוגית של אילן גרוסמן כמנהל בית הספר ולא מצא כל דופי בהתנהלותו. התנהלותו הולמת מנהל בשנת הניהול הראשונה", ובתגובה לעיתון נאמר על-ידי משרד החינוך: "מנהל בית הספר פעל במסירות למען תלמידיו ועשה רבות לנוכח האתגרים שעמדו מולו".

התמונה העולה כאן היא ברורה ואינה משתמעת לשתי פנים - מר גרוסמן גילה מנהיגות חינוכית וערכית כאשר ביקש להחיל בבית הספר קריית יערים ערכים של כבוד ומשמעת, תוך קידום המצוינות החינוכית וטיפוח הסביבה הלימודית של הילדים. על כך הוא ראוי להערכה ותמיכה. אך, כל אלה לא עזרו למר גרוסמן, כאשר הנהלת העירייה, בראשותך ראש העיר, שהנושא הובא לפתחו פעמים רבות, בחרה לתת, ולא בפעם הראשונה, לקומץ הורים, מקורבים וחזקים ככל שיהיו, את הזכות לקבוע מי ינהל את בית הספר ובכך להעביר מסר פסול להורים ולילדי בית הספר. 

הצעת החלטה:

מועצת העירייה קוראת למר גרוסמן למשוך את התפטרותו ולהמשיך בתפקידו כמנהל בית ספר קריית יערים, על מנת לשמור על יציבות ערכית וחינוכית, וכן להעניק למר גרוסמן את כל גיבוי הדרוש לשם תפקודו כמנהל בית הספר, זאת לאור התמיכה הרחבה והגלויה לה הוא זוכה מההורים ומצוות ההוראה ולאור עמדתו הברורה של משרד החינוך.

לפרוטוקול הדיון בהצעה לסדר במליאת המועצה:

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה